Жива — богиня, що животворить
Опубліковано: 10 Кві 2015 14:51

Жива, Живана, Живена, Живонія — богиня життя, щастя, любові, яка животворить і воскрешає умираючу взимку природу, робить землю плодючою. Жива символізує не стільки любов між чоловіком і жінкою, скільки світову любов, що є основою життя на землі. Саме цим вона відрізняється від богині всього сущого, а також подружнього життя Лади. Згідно з міфами Жива народилася від Світовида і Ноцени, які символізують день і ніч.

Жива—богиня, що животворить. Вона дарує життя незалежно від волі верховного божества. А по смерті душа людини зустрічається з двома богами — Живою і Пекленцем (богом пекла). Жива бере до себе праведників і відправляє їх до раю. Ті душі, які потрапили до Пекленця, проходять крізь адські муки, перетво­рюються на іскри і летять на небо. Там вони знову потрапляють до Живи. Жива, зібравши іскри, йде у людський світ і вкладає їх у лоно вагітним жінкам. Іскри втілюються у дітей, і з цього часу вони отримують душу. Супутницями богині є Почуття, Чарівність і Любов. Прилітаючи у цей світ на чарівній колісниці, запряженій парою голубів і парою лебедів, Жива розпалює вогонь небесних гроз, проганяє злі сили, виводить з-за холодних хмар світлосяйне сонце.

На честь богині Живи предки запалювали вогні. Рано-вранці у Великий четвер Страсного тижня палили солому і кликали покійників. Чим скоріш богиня весни переможе демонів зими, тим швидше одягне поля, сади і гаї свіжою зеленню і квітами. Прекрасні дні травня і початку червня з давнини присвячувалися цій чарівній богині і знаменувалися загальними ігрищами. Тим, хто приносить їй жертви, вона пророкує майбутнє. На честь Живи, як тільки прилітає зозуля (а ця пташка вважалася атрибутом богині), дівчата йшли в ліс охрещувати її, тоді ж між собою зріднювалися та заплітали вінки на березах. Приносили жертви їй також жінки, які не мали дітей, щоб вона сприяла добрим пологам. Жива прийшла колись уперше до людей з яблуком і виноградом та виростила перше зерно жита. Живі було побудовано капище на горі, назване Живець, де в перші дні травня благоговійно сходився численний люд випрошувати в неї довгочасного здоров’я. Особливі жертви приносили їй ті, хто чув перше кування зозулі, яке пророчило їм кількість років життя. Думали, що то найвищий господар Всесвіту перевтілювався в зозулю, тому її вбивство вважалося злочином і суворо каралося.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»