Завмирання — народна назва летаргічного сну
Опубліковано: 07 Кві 2015 16:01

Завмирання — народна назва летаргічного сну, який розуміють як тимчасову смерть, коли душа заснулого відвідує «той світ». З давніх-давен у народі були поширені чутки про завмирання людей (на три, п’ять, сім або дванадцять днів). Такі люди, коли знову верталися до життя, розповідали, що бачили у потойбічному світі. Наведемо одну з таких розповідей: «Як завмирала одна жінка, то розповідала, що бачила на тім світі свого чоловіка. Дивлюсь, каже, а мій чоловік сидить на лаві і в макітрі табаку тре. Хіба, питаюсь, і тут є такі, що нюхають? Ні, каже, це мені така кара за те, що я на тому світі табаку молов у празник».

У народних казках богатирі, убиті ворогами, воскресаючи при окропленні їх живою водою, промовляють: «Ой, як довго я спав!» — «Спав би ти вічним сном, коли б не жива вода і не моя допомога», — відповідає вірний друг. Вічний сон означає смерть, а летаргічний сон називають завмиранням. Тварини, впадаючи в зимову сплячку, завмирають на цей час. Сонце, що заходить, уявлялося засинаючим, а сонце, що сходить, — таким, що просинається. Померлих називають «усопшими» — від спати, або покійниками— від спати спокійним вічним сном. Збереглося повір’я: коли заходить Сонце, не можна лягати спати, щоб разом з умираючим днем і самому не заснути вічним сном. Усе це свідчить про близькість сну і смерті, і те вірування, за яким душа під час сну може залишати тіло та блукати в іншому світі, стало причиною, чому снам надається віщого значення.

«Завмирали» переважно люди старшого віку, хоча були випадки і з молодими. «Можна уявити собі, — писав П.Куліш, — як сильно діють на прості уми свідчення старого чи старої, яка тільки що повернулася з того світу. Жах і здивування не дають місця недовірливості. Слухачі на все життя зберігають переконання в справедливості фантастичного оповідання, і якщо з ким-небудь трапиться завмирання, він у хворобливому стані мозку легко може видавати те, що малювало йому колись уявлення, за бачене на тому світі».

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

  • 100грнВимушені переселенці
  • 100грнПенсіонери
    При наявності пенсійного посвідчення
  • 100грнШколярі
    При наявності учнівського квитка
  • 100грнСтуденти
    В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

  • Дошкільнята
    Крім організованих груп
  • Інваліди І-ІІ груп
    За умови наявності пільгового посвідчення
  • Солдати та сержанти-строковики
    Збройні сили України
  • Ветерани війни з Росією
    та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
  • 27
    Від станцій метро Почайна та Шулявська
  • 433
    Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
  • 201
    Від станції метро Шулявська
  • 427
    Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»