Корінь, його магічні, лікувальні та захисні властивості
Опубліковано: 15 Кві 2015 11:05

Корінь — частина рослини, пов’язана з підземним світом і наділена магічними, лікувальними та захисними властивостями. Коріння дерев, особливо тих, які ростуть, «де сонце не світить», вважалися місцем, де водиться нечиста сила. Особливу небезпеку становило коріння повалених бурею дерев: під ним можуть бути «бісиці»; у таких місцях ховали самогубців.

Люди боялися викорчовувати дерева, намагалися рубати їх вище коріння, залишаючи його духам. Перш ніж зрубати дерево або гілку з нього, до його коріння клали як жертву хліб, сіль, гроші або лили вино. Вірили, що корінь переступня має «голову», «очі», «вуха», «тулуб» і т. ін. Люди боялися його викопувати, щоб не стати калікою, втратити розум чи вмерти. Викопаний з великими пересторогами такий корінь використовували як оберіг, який приносить у дім щастя і багатство.

Магічні властивості приписували кореню красавки: коли дівчина доторкнеться ним до свого судженого, то він любитиме її до самої смерті; кореню ятриишика, форма якого нагадує кисть руки з п’ятьма пальцями. Його використовували як засіб від вагітності. Корінь плакун-трави, викопаний напередодні Купала, має здатність оберігати від відьом і чарівників. Корінь валеріани, або мар’їн корінь, оберігає від укусу змії. Корені деяких рослин використовували у любовній магії (приворотне  зілля). Корінь любистка, викопаний на Покрову (1 жовтня) вранці, має здатність скріплювати подружжя; відвар коренів дуба і берези, що ростуть разом, давали пити молодим для взаємної любові. Корінь зозулиних сліз підмішували у питво молодій парі, щоб жили у мирі та злагоді. Корінь трой­зілля дівчата носили при собі, щоб скоріше вийти заміж. Щоб відьма не шкодила худобі, виливали молоко від її корови на коріння викорчуваного бурею дерева із замовлянням: «Щоб твою корову так само викорчило!» Аби новонароджений виріс сильним, його купали у воді з коренем дивосила, викопаним у день Купала.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»