Діванна (Діана) — Непорочна Діва, богиня рослинності
Опубліковано: 10 Кві 2015 16:17

Діванна (Діва, Девана, Дівонія, Діана) — Непорочна Діва, богиня рослинності, ворожбита нічного царства. Дівани — давньоукраїнські божества, яким присвячувалися троянди, шипшина і червоні яблука — символ земної родючості. Діванна — богиня дівочої цнотливості, чистоти, покровителька молодих матерів та новонароджених дітей. Ушановували Діванну в ніч на 9 вересня разом із Великою Матір’ю, богинею жіночої долі Мокошею. Опікується ними сам могутній бог Род. У більш віддалені часи Діві-Діванні покло­нялись як богині мисливства. Згодом, коли земля опромінилася світлом Дажбога, чарівна Діва стала водночас дружиною бога Сонця.

У західних слов’ян також була богиня мисливства, тотожна грецькій Артеміді. Лужичани вшановували юну і прекрасну Дзівицю, яка любила полювати у світуті місячної ночі на баских конях. У чехів ушановувалася Девана, у поляків — Дзєвона, яку автори хронік порівнюють з італійською богинею родючості і підземного царства Церерою. Саме ім’я свідчить про близькість її до римської богині рослинності Діани.

Про богиню-дівицю збереглося таке повір’я: «Дівицею звалася красна, молода княгиня, що, озброєна луком і стрілами, ходить по лісах. їй товаришать щонайкращі гончі собаки і виполошують з густих лісів звірину. Вона полює в полудневу пору і по ночах при світлі місяця».

З тих прадавніх часів непрохідні ліси у багатьох місцевостях і досі звуться дівичими. Безліч пагорбів і урочищ з назвами Дівин, Дівич, Дівингород знаходимо у Києві, Трипіллі, Каневі, Сахнівці. Поклонялися та приносили жертви богині Діві-Діванні і таври, які населяли Кримський півострів у IX—III ст. до н.е. Херсонесці запозичили цей культ у таврів і еллінізували його. Богиня Діва була покровителькою і головним божеством Херсонеса. Поклоніння Діві-Діванні відбилося в таких назвах по всій Україні, як Дівка, Дівуха, Дівичка, Дівиця, Дівошин, Дівчий, Дівоча, а особливо багато таких назв у Криму: Партеніт, Парфеній (від гр. партенос—діва), Киз-Куле, Киз-Таш, Киз-Кермен, Киз-Аул (киз — від тюрк. дівчина, дівочий) тощо.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

  • 100грнВимушені переселенці
  • 100грнПенсіонери
    При наявності пенсійного посвідчення
  • 100грнШколярі
    При наявності учнівського квитка
  • 100грнСтуденти
    В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

  • Дошкільнята
    Крім організованих груп
  • Інваліди І-ІІ груп
    За умови наявності пільгового посвідчення
  • Солдати та сержанти-строковики
    Збройні сили України
  • Ветерани війни з Росією
    та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
  • 27
    Від станцій метро Почайна та Шулявська
  • 433
    Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
  • 201
    Від станції метро Шулявська
  • 427
    Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»