Хтось пригадає, а хтось познайомиться вперше з козацьким поселенням, що зветься “Мамаєва Слобода”. Ми побачимо і дізнаємось, що називалось хвигурою, відвідаємо садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини і ворожки, дізнаємось назви та призначення господарських споруд: комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Побуваємо на ярмарковому майдані, а потім попрямуємо до кузні… чи готові ви цього разу стати справжніми ковалями свого щастя? Якщо хтось думає, що стати ковалем свого щастя – непросто, він помиляється. Коваль Сергій знає усілякі таємниці. Веселими жартами, душевною теплотою та силою рук він «вмовить» будь-яке залізо перетворитись у справжній шедевр.
Тож вирушаємо назустріч своєму щастю. Серед старовинних автентичних хат у кам`яній кузні зі справжнім горном та шкіряними міхами, виготовленими за традиційною технологією, ми познайомимось зі знаряддями для роботи, навчимось кувати цікаві вироби з металу, побачимо традиційну ковку. Перед тим, як взятись до діла, кожен бажаючий отримає ковальського фартуха та, залежно від ваги та статі, справжній ковальський інструмент. Хтось роздуватиме міхи, хтось слідкуватиме за вогнем, хтось вистукуватиме у ритм ковальської мелодії..
Крім того, ми дізнаємось, як задобрити Вогнежера, де живе щука, що виконує бажання, та в чому секрет ковальського щастя. За вибором, підкова чи квітка надії оживуть під магічною силою вогню та молота. На завершення на наших дітей чекає посвята в ковалі свого щастя!
За бажанням, діти можуть скуштувати справжні козацькі страви (козацький куліш, тетеря, козацькі коржі “Загреби”, Верещака), а також смачні вареники, млинці, пундики.
Приєднуйтесь!!!