Запрошуємо на «Солов’їний Великдень» до «Мамаєвої Слободи»!
Дата події: 22 березня 2020 року о 12–00

Отже, 22 березня 2020 року о 12:00 чекаємо на Вас та Ваших малюків весну закликати, птахів з вирію стрічати, «Солов’їний Великдень» справляти!

За уявленнями наших прапрадідів, починаючи від свята «Сорок Святих», яке припадає на 22 березня, з вирію прилітає 40 різних видів пташок: лелек, ластівок, зозуль, жайворонків, гусей, шпаків, качок, солов‘їв та інших мешканців безкраїх українських левад, гаїв та дібров…
Саме тому цей день в народі називався «Солов`їним Великоднем», або ж «Сорочинами».

Наші прадіди казали, що 22 березня на свято «Сорока Святих» не тільки соловейко з жайворонком, але й сорока іменинниця!

Відтак дівчата-козачки «Мамаєвої Слободи» запрошують Вас на дитяче свято – весну закликати, пташок з вирію стрічати!
Початок заходу 22 березня 2020 року о 12–00 на садибі «Гончара».

В програмі святкувань:
– Фольклорний гурт «Дивина», а також діти та дорослі будуть весну закликати, веснянки співати
– Відтворення обряду «Закликання весни», водіння хороводів, танці та співи
– Для бажаючих (за попереднім замовленням) буде працювати козацька «Казкова хатина» та майстер-клас із виготовлення та випікання в печі української хати «жайворонків» та «бусликів».

Для тих, хто не зможе прийти на «Солов’їний Великдень», сповіщаємо, що обряд «Закликання пташок» із веснянками та майстер-класи із випікання «жайворонків» чи «бусликів» за попереднім замовленням для бажаючих та організованих груп будуть проводитись щоденно в період з 22 по 29 березня 2020 року))

Довідатись про деталі або обрати інші послуги, дитячий день народження в українській хаті, квест, казковий майстер-клас, а також екскурсію чи придбати у подарунок абонемент на верхову їзду та стрільбу з татарського лука?))
Просто зателефонуйте за тел.: (097) 099 34 19; 095 409 23 83; +38-044-361-98-48 або напишіть на електронну адресу: kazka.mamaya@gmail.com

Починаючи з цього дня малюки, підлітки та дівки веснянками відзначали «Солов‘їний Великдень». У цих веснянках, що дійшли до нас, напевне, ще з часів давніх трипільців, звучали звернення до птахів, що повертаються з вирію. Птахів закликали, запитуючи про долю майбутнього врожаю, та прохали принести лагідне та тепле літечко. Веснянки, що виконувались на розталих від снігу галявинах, мали на меті привітати пташок, що повертаються з вирію – теплих країв, бо з поверненням пернатих поверталось не тільки тепло, але й достаток на рідну козацьку землю.

«…Чом же ж ти, соловейку,
Рано з вирію прилетів,
Іще на горах сніженьки лежать,
Іще по долинах криженьки стоять.
Ой я тії сніженьки крильцями розжену,
Ой я тії криженьки ніжками потопчу!»

Матері спозаранку виготовляли ритуальне печиво. Печиво було різноманітної форми у вигляді всіляких пташечок із дзьобиками, крильцями, гребінчиками та хвостиками. Їх ще називали – «буслики», «сороки», «птички», «пташки», «жайворонки». Інколи пташечок садовили на бублик, нібито на гніздечко, або ж прикріплювали ще сире тісто до вишневих гілочок та дбайливо випікали у печі. Малюки, тримаючи в руках таку зграйку «жайворонків» чи «бусликів», нанизаних на вишневий прутик чи прикріплених до бублика, весело гасали довкола хат, махаючи вишневими гілячками з печивом, та закликали весну. Діти вірили, що після таких закликів до птахів весна не забариться. Крім своїх дітей козацькі неньки обдаровували вишневими гілками з «жайворонками» ще й сусідських дітлахів. Адже вважалось, що обрядове печиво у вигляді «пташечок», котре з‘їдають діти, допоможе пернатим друзям вижити ще в студені березневі дні. Малюки навмисне залишали для пернатих друзів на проталинах крихти або ж вішали прутики із печеними із тіста «жайворонками» на гілки дерев у садку обіч хати. Задобрюючи птахів, діти знали, що допомагають батькам у господарських справах. Тож на їхньому подвір‘ї обов’язково добре плодитимуться гуси, кури, качки, адже Божа Благодать від умилостивлення птахів, що повертаються з далеких країв, обов‘язково мала перейти й на домашню птицю.

Давайте спільно привчати дітей любити рідну українську землю!

«Ой чом ти, буслю, Не вилітаєш, Чом дітям весни не даєш»?

#відпочинок

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»