В Києві на «Мамаєвій Слободі» 23 серпня 2010 року буде розгорнутий найбільший прапор України. 24 серпня 2010 року святкуємо разом День Незалежності.
Опубліковано: 18 Лип 2010 12:56

Гайда до нас на козацьку слободу!!! Давайте спільно розгорнемо один із найбільших прапорів України, сакрального розміру 75,18 метрів та встановимо на День Незалежності Дідух-велетень!!!

Початок заходів 23 серпня о 14-00, так само і 24 серпня о 14-00. Чекаємо на тих, у кого в жилах ще нуртує горда козацька кров!

Минулого 2009 року козацьке селище «Мамаєва Слобода» спільно з Країною Мрій започаткувало традицію урочистого розгортання найбільшого Державного прапора України. Площа цього найбільшого прапора України сягає 900 м. кв., ширина – 12 м та довжина понад 75 м.

Така довжина найбільшого Державного прапора України у 75 м (або ж 7518 см) обумовлена глибоким сакральним символізмом!

Бо ж за літочисленням наших прабатьків, яке було на теренах України ще за часів князів Кия, Аскольда та Дира, 2010 рік,  рік святкування 19 річниці Незалежності України, є 7518 роком від створення світу!

За давнім способом літочислення Різдво Христове припало на 5508 рік після створення світу, тож різниця між сучасною системою літочислення та давньою складає 5508 років.

Таким чином, Першу річницю Незалежності України у 1992 році ми святкували у ювілейний 7500 рік! Погодьтесь – такий «збіг» не може бути простою випадковістю…

Оскільки козацьке селище «Мамаєва Слобода» та Країну Мрій об’єднує висока мета зробити свято Державного прапора піднесено красивим, а відтак долучити молодь до шанування Державних символів, то цього року Божого 2010, чи то пак від створення світу 7518, на «Мамаєвій Слободі» вже вдруге буде розгорнуто найбільший прапор України довжиною  7518 см (75,18 метрів), а також випущено в небо 7518 жовто-синіх кульок.

Кожен, хто прийде в цей день на «Мамаєву Слободу», зможе долучитись до цього сакрального дійства.

Принагідно хочемо нагадати, що за давньоєврейським літочисленням 2010 рік, рік 19 річниці Незалежності України  є  5771 роком, а за календарем хіджри (ісламський календар) 2010 рік є 1431 роком.

Початок урочистого заходу відбудеться 23 серпня 2010 року о 14-00.

Ярмарковий майдан «Мамаєвої Слободи», загальна площа якого складає близько 1 га, буде поділено на 2 умовних сектора (жовтий та синій). Після урочистого розгорнення прапора від підніжжя козацької церкви в ім’я Покрова Пресвятої Богородиці і аж до озера, з якого бере початок легендарна річка Либідь (це якраз і є відстань близько 80 м), під церковні дзвони козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці, люди в кожному з секторів одночасно випустять в небо 7518 кульок жовтого та синього кольорів (кожен учасник отримає кульки за кілька хвилин перед  початком заходу).

Кульмінацією заходу буде показовий виступ кращого в Європі кінного каскадерського театру «Українські козаки» під орудою козака Олега Юрчишина. Також відбудеться концерт фольклорних колективів за участі гурту «Рожаниця» та народного співочого гурту “Перевесло” (м.Бровари, художній керівник Галина Ольховська). А завершиться цей день вечорницями під супровід троїстих музик та смакуванням звареною в казанах на відкритому вогні знаменитою козацькою кашею – тетерею.

24 серпня 2010 року козацьке селище «Мамаєва Слобода», як і вся наша Держава, святкуватиме День Незалежності України! Початок заходу о 14-00.

Саме в ці дні, на Спаса, наш народ відзначав свято врожаю. Завершуючи жнива, на останньому шматочку ниви наші прадіди виготовляли обжинковий або зажинковий сніп – Дідух.

Дідух виготовляли із житніх пучків або ж плетених пучечків, які обв’язувались кольоровими стрічками або стеблинами квітів. Вважалось, що в цьому обжинковому снопі живе дух поля – дух врожаю, дух прадідів.

Згодом сніп-дідух ставили на покутті в Різдв’яні свята.

Добрий дух – Дідух – сприяв родючості ниви та добробуту родини.

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» 24 серпня на День Незалежності України, з метою аби наша Держава була заможна й багата, встановить на Слобідському майдані дев’ять житніх дідухів, виготовлених членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України Іриною Білай.

Середульший з Дідухів буде Дідухом над усіма Дідухами України та йменуватиметься «Дідух-Рай», адже велитенський житній сніп з чуприною у вигляді козацького леверджета (оселедця), майстерно виплетеного одною з найкращих майстринь із соломкоплетіння Іриною Білай, матиме розмір майже 7,518 м. Адже 2010 рік – 19 рік коли ми святкуємо Незалежність України – є 7518 роком від створення світу.

Цього святкового дня, як і напередодні, відбудеться феєричний показовий виступ кращого в Європі кінного каскадерського театру «Українські козаки» під орудою козака Олега Юрчишина. Крім того, в рамках заходу, відбудеться концерт та відтворення обряду обжинків народним фольклорним ансамблем “Злагода” з села Мирне Бобровицького району Черніговської області під керівництвом Зінаїди Шубської та виступ гурту «Рожаниця». А завершиться цей день вечорницями під супровід троїстих музик та смакуванням звареною в казанах на відкритому вогні знаменитою козацькою кашею – тетерею.

Відродимо гоноровий дух наших прадідів – лицарів Війська Запорозького Низового.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»