Устинські «Казкові мандри» стежками козацької слободи. «Мамаєва Слобода» відкриває казкову хатину для малят віком від 5 і до 95 літ…
Опубліковано: 07 Бер 2012 16:24

За давніми переказами у 1773 році, напередодні руйнування гнізда нашої вольності – Запорозької Січі, на таємне козацьке коло посвячених  зібрались козаки-характерники. Достеменно знаючи про неминуче знищення Запорозької Січі, воїни-химородники (характерники) ухвалили рішення щодо створення кахтирів (рукописних книг), у яких задля збереження сакральної таємної інформації повинні були бути зібрані давні ведичні знання українського козацького народу, починаючи від медицини і закінчуючи історією землі, що лежала по обох берегах Дніпра й від віків називалась Україною. Як вирішили – так і зробили…

Впродовж двох наступних століть царська імперська охранка полювала за ними, вишукуючи та знищуючи рукописні кахтирі з віковічною народною мудрістю. У кобзарів подібні знання передавались усно, тобто буквально «з вуст у вуста», саме тому вони ще мали назву «Устинські». Очевидці підтверджують існування дванадцяти Устинських книг, кожна з яких несла народні знання у певній царині.

Українські народні казки є тим невеличким осколком давніх устинських знань, що показували правила поведінки людини в суспільстві. Саме такі давні казки для дітей віком від 5 і до 95 літ, починаючи з 8 березня 2012 року будуть відтворюватись в одній із хат козацького селища «Мамаєва Слобода».

Ми пропонуємо українській громаді подорож у минуле завдяки давнім знанням, залишеним у спадок нашими прадідами в українських народних казках.

Маємо переконання, що це не просто розвага для дітей різного віку. В одній із загадкових козацьких хат, що на «Мамаєвій Слободі», серед справжнісінького  інтер’єру давньої української оселі, Ви, направду, зможете не лише почути давню українську казку, але й особисто доторкнутися до хатнього начиння, козацької зброї, реманенту та одягу (ярмо для волів, шаблі, куманці, порохівниці, близнюки, рогачі, плахти, рушники, пучки чарівного зілля, макітри, макогони, копистки, люстерка тощо), котрі безперечно належали казковим героям. Під щемливий звук струн кобзи, тріскотіння полум`я  в печі хати, Ви та Ваші діти зможете приміряти казковий одяг та взяти безпосередню активну участь у відтворенні старовинної української казки, збереженої завдяки устинській традиції.

Козаки та козачки «Мамаєвої Слободи» не мають жодного сумніву у великій виховній силі української казки. Адже сила «Устинських знань» прадідів-химородників більш відомих під гордим йменням Запорозькі козаки із давніх-давен повчала та навчала, висміювала і реготала, демонструвала  й шпарко кепкувала,  наставляючи на «шлях праведний» не одне покоління українців. Найперше завдання казкової хати – через щире дідівське слово та тепло козацької оселі розбудити спадкову генетичну пам’ять не лише дітей, але й дорослих.

Бо ж у казці різне може трапитись. Ледащо стає працьовитим, бідняк – багачем, один козак ціле вороже військо дужає, у чарівному горщику ніколи каша не закінчується, а з маленької горошини богатир виростає!

Відтак, завітавши до казкової козацької хати, починаючи з 8 березня 2012 року Ви на віч переконаєтесь, що насправді казкові чудеса може творити кожен. Варто просто одягти на свою «макітру» «щасливого» солом’яного бриля, взяти в руки богатирську шаблю чи взути червоні сап`янові чоботи, в яких дід стояв на воротях, Козу-дерезу стрічаючи – і магічний настрій та казкове натхнення гарантовані! Бо ж і наш Бог не вбог, бо ж і ми на своїй землі люди!

Казка – це сакральні знання, викладені у жартівливо-побутовій формі. Тож давня українська казка навчає. Казка стимулює. Казка прищеплює любов до Батьківщини і повагу до праці.

У “Казковій хатині” на “Мамаєвій Слободі”, обіч витоку річки Либідь, кожен відвідувач зможе власними руками потрудитися та зробити подарунок близькій людині на згадку. При мерехтливому світлі воскових свічок та лампадок, коло палаючих дрів у печі, в інтер’єрі, про який діти чули лише у казках, Ви дізнаєтесь історії з сивої давнини нашого Наддніпрянського краю. Найбільш непосидючі матимуть змогу взяти особисту участь у майстер-класах. Тож ми пропонуємо до Вашої уваги матеріалізацію (відтворення) української казки одночасно із майстер-класом на Ваш вибір (це може бути майстер-клас із витинанки, писанкарства, ліплення жайворонків, випікання у печі підпалків тощо). Діти та дорослі, залежно від розподілених ролей, особисто братимуть участь у відтворенні казки.

Крім того, свою надмірну енергію як діти, так і дорослі (якщо не ледачі), запросто зможуть реалізувати у народних іграх, гамірливих хороводах та кумедних козацьких забавах, що відбуватимуться невід’ємно від матеріалізації, цебто відтворення казки.

Тих же ж, хто забажає справжнього походного  козацького кулішу чи трав’яного чаю (гербати), запрошуємо до великих казанів, які грітимуться на відкритому вогні, прямісінько на вигоні.

Якщо пошле Господь снігу, обов’язково покатайте дітей на фургалці (прототип каруселі) та спільно з козаками проїдетесь вулицями слободи на запряжених кіньми санях чи возі. Щосуботи та неділі, а також на свята,  для Вас будуть відкриті двері кузні. Тож маєте гарну нагоду попрацювати з ковалем, помахати молотом і практично самотужки змайструвати залізного ножа, підкову чи колючу «квітку надії» на щастя.

Попередній запис на відвідання «Казкової хатини» організованих груп дітей здійснюється заздалегідь за телефонами: 093-043-02-77, 361-98-48, та за адресою: mamayevasloboda@gmail.com .

За умов попереднього замовлення «Казкова хатина» працює з 11-00 до 15-00 щоденно.

На «Мамаєвій Слободі» працює зоопарк домашніх тварин. На обійстях живуть гуси, кури, качки, кози, коні.  Кілька днів тому в овечій кошарі окотилася вівця. І тепер ми маємо первака – перше ягня. Воно чорненьке та кучеряве. З’ясувалось, що це – баранчик. Як виросте, буде круторогим, як його батько… На світлині зверху Ви можете побачити цього чорнявого красунчика-баранця, а якщо приїдете на слободу до казкової хатинки, козак-казкар виключно для Вас занесе його із кошари на хвильку до світлиці, аби Ви та Ваші малюки мали можливість «познайомитись» із ним.

Принагідно козацьке селище оголошує конкурс серед дітлахів на краще ймення новонародженого ягняти та малюнок. 10 переможців обов`язково отримають козацьку грамоту з печаткою та гостинець.

Давайте спільно відродимо устинську традицію, читаючи казки дітям українською мовою – мовою Запорозьких Козаків!!!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»