Оголошуємо про проведення 7, 8 та 9 липня 2012 року Третього Міжнародного Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая»(доповнено)
Опубліковано: 11 Чер 2012 11:21

Керуючись кодексом лицарської честі, оголошуємо про проведення 7, 8 та 9 липня 2012 року на «Мамаєвій Слободі» Третього Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая». Тож уже втретє в новому тисячолітті у нашій молодій, але з давньою історією, державі пройде справжній турнір між уславленими лицарями Європи. А відтак, числа  7, 8 та 9 місяця липня, року Божого 2012 на ярмарковому майдані козацького селища «Мамаєва Слобода», що знаходиться за 7 км від вулиці Хрещатик, в центрі столиці, зашелестять горді козацькі стяги, рівно як і бойові штандарти воїнів Швеції, Італії, Польщі, Туреччини, а також розвиватимуться кінські хвости на кримськотатарських бунчуках.

Панове товариство!

Керуючись кодексом лицарської честі наших прадідів – лицарів Війська Запорозького Низового, оголошуємо про проведення 7, 8 та 9 липня 2012 року Третього Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая».


З нашого боку дідівські традиції захищатимуть два загони: козацький курінь під орудою наказного отамана пана Олега Юрчишина, каскадерська команда якого є найкращою в Європі й неодноразово представляла українських козаків перед королевою Великобританії Єлизаветою ІІ.

А також чамбул (підрозділ) кримськотатарських вершників із міста Бахчисарай (АР Крим) на чолі з джигітом Мусою.

Польську шляхетську кінну хоругву з міста Лєшно Великопольського воєводства очолюватиме пан хорунжий Лєщінський Павєл Аполінарський.

Команду Італії «Кавалєрі ді Ареццо» очолює багаторазовий чемпіон Європи сеньйор Маріо Капаччі.

Норманський Лицарський загін зі Швеції очолює лицар Альф Кьєльстром на прізвисько Вольфхед (вовча голова).

Туреччину представлятиме кінний підрозділ Османської гвардії яничар на чолі з аскером Хільмі Аріком.

Програма Третього Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая».

У гонорових змаганнях за «Шаблю «Козака Мамая» братимуть участь лицарі з України (козаки та кримськотатарські вершники), Польщі, Італії, Швеції, Туреччини.

Перший день турніру – 07 липня 2012 р.

16-00 – Збір лицарських загонів (розігрів лицарських коней).

17-10 – Парад-презентація лицарських команд.

17-20 – Жеребкування команд учасниць.

17-30 – Показові виступи команд (стички, джигітовка).

18-30 – Перше коло змагань.

20-30 – Підведення підсумку першого кола.

Другий день турніру – 08 липня 2012 р.

12-00 – Збір лицарських загонів (розігрів лицарських коней).

13-00 – Феєричний парад лицарських команд.

13-30 – Змагання за третє місце.

15-00 – Великий фінал. Змагання за І-ше та ІІ-ге місце.

16-00 – Завершальні показові виступи.

Третій день турніру – 09 липня 2012 р.

11-00 – Велике лицарське коло.

11-30 – Урочисте закриття турніру.

Перед початком турніру – 7 липня об 11-00 біля пам`ятника великому Гетьману Богдану-Зиновію Хмельницькому, що на Софійській площі столиці України, розпочнеться прес-конференція за участі очільників команд учасниць зі Швеції, Польщі, Туреччини, Італії, АР Крим та українських козаків із «Мамаєвої Слободи».

11-30 – парад лицарських команд верхи на конях вулицями міста Києва за маршрутом: Софійська площа (пам`ятник Богдану Хмельницькому) – вул. Володимирська – бульвар Т.Шевченка – пр.. Перемоги – вул. Петра Нестерова – вул. Ежена Потьє – вул. Довженка – вул. В.Гетьмана – вул. Лебедєва-Кумача  – проспект Відрадний – вул.. Михайла  Донця, 2 («Мамаєва Слобода»).

13-10 – відкриття турніру на «Мамаєвій Слободі».
Відбудеться урочистий парад та показові
  виступи всіх учасників турніру. В перерві між виступами пройде жеребкування команд.

Оскільки команда українських козаків у 2010 та 2011 році виборола Перше місце, то вона й має гонорове лицарське право перша кинути жереб та обрати собі суперника.

На турнірі в концертній програмі виступить фольклорний колектив “KRAKUS” із Малопольського воєводства Республіки Польща (“KRAKUS” один із найстаріших фольклорних колективів Польщі, заснований у місті Кракові у 1949 році. “KRAKUS” побував практично на всіх континентах земної кулі та за 60 років своєї діяльності дав близько 4600 концертів, демонструючи танці, пісні, обряди багатьох польських земель: Краківської, Сілезької, Жешовської, Ловицької, Сондецької, Люблінської та багатьох інших. Яскраві концерти фольклорного колективу дають уяву глядачам про красу та різноманітність цих областей, а також про смаки та багатство польських народних костюмів).

Приїзд уславленого польського фольклорного колективу “KRAKUS” відбудеться за сприяння Polska Organizacja Turystyczna.

Україну представлятиме фольклорний колектив із Києва «Царина». Це молодий гурт дівчат та хлопців, які цікавляться фольклором і намагаються відтворити стародавні пісні та танці Центральної України в автентичній манері.

Представники лицарських команд із Швеції, Італії, Польщі, Туреччини представлять колорит та самобутність своїх країн.

У великих казанах на відкритому вогні готуватимуться страви народів-учасників турніру: козацький куліш, польський бігус, татарський плов, печений на рожнах (вертелі) по-турецьки баран, італійська паста та шведський коттбулар.

Також під час турніру проходитиме ярмарок народних майстрів.

Проведення лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая» є знаковим для всіх українців від Сяну до Дону, адже після зруйнування Запорозької Січі та забороною на віки Указом німкені Катерини ІІ навіть вживати саму назву «український», цебто «запорозький» козак, нас перетворили на рабів. Як відомо, зброю носять лише вільні люди. Ми – вільні й живемо в своїй Незалежній Державі, тож «Шабля «Козака Мамая» є символом гонору нації.

Очільник «Кавалєрі ді Ареццо» сеньйор Маріо Капаччі, як один із найбільш відомих лицарів Європи, котрий більше 40 років поспіль бере жваву участь у найвизначніших лицарських турнірах «старої» Європи, а також не менш знаний Норманський лицар зі Швеції Альф Кьєльстром на прізвисько Вольфхед (вовча голова) на своїх лицарських мечах дали обітницю усіляко підтримувати сучасних українських козаків у нашому щирому намірі повернутись у коло спільних європейських цінностей. Це природно, адже до скасування німкенею Катериною ІІ Запорозької Січі й перетворення Запорозьких козаків на селян-кріпаків (рабів), найбільш уславлені лицарі європейського континенту, в тому числі й Орден Госпітальєрів Святого Івана Єрусалимського лицарів Родосу й Мальти, які більш відомі як Мальтійські лицарі, визнавали наших прадідів – Запорозьких козаків, рівно як і все Військо Запорозьке Низове, собі за рівних…   

Засновник Великого лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая»
Козак Левушківського куреня Війська Запорозького низового
Костянтин ОЛІЙНИК.

Хай допоможе нам Господь Бог укріпити шляхетний дух нащадків Лицарства Війська Запорозького Низового.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»