На свято «Сорок Святих» «Мамаєва Слобода» чекає Вас та Ваших малюків «Весну закликати»!
Опубліковано: 21 Бер 2011 13:00

На свято «Сорок Святих» на козацькій Україні господині, готуючись до цього дня, пекли ритуальне печиво у вигляді пташечок із крильцями, дзьобиками, хвостиками та гребінчиками. Для найменших козацькі матері випікали «пташечок» (або як їх ще називали – «буслики», «сороки», «птички», «пташки», «жайворонки»),  нанизуючи ще сире тісто на вишневі прутики, щоб потім роздати своїм та сусідським  малюкам. Малюки, тримаючи в руках таку зграйку «жайворонків» чи «бусликів», нанизаних на вишневу гілку та дбайливо спечених матусею в печі, весело кружляли довкола хат, махаючи вишневими прутиками з печивом та закликаючи весну:

«Ой чом ти, буслю,

Не вилітаєш,

Чом дітям весни

Не даєш»?

Подекуди пташечок садили не на вишневу гілку, а на бублик, нібито на гніздечко.

Вважалось, що обрядове печиво у вигляді «пташечок», котре з’їдають дітлахи, є помічним у господарських справах. А відтак, добре плодитимуться кури, гуси, качки. Божа благодать від умилостивлення птахів, що повертаються із вирію, мала перейти й на домашню птицю.

На «Сорок Святих» – «сорока – іменинниця», – так вважалось на Наддніпрянщині. Наші прадіди вірили, що в цей день з вирію починають повертатись пернаті – сорок різних видів, а сорока в цей день кладе в своє гніздечко сорок перших прутиків.

Під час Великого посту найпопулярнішою на «Сорок Святих» стравою була горохова юшка, також пекли пиріжки з горохом, готувалися вареники з маком або ж сухими грушами. Всі ці та інші пісні страви є в меню нашого «Шинку – коса над чаркою».

З 22 по 27 березня на «Мамаєвій Слободі» будуть проходити майстер-класи, де дорослі та діти зможуть випекти в печі однієї з хат на «Мамаєвій Слободі» зграйку «жайворонків» чи «бусликів», власноруч прикріпивши їх до вишневої гілки чи бублика.

26 березня о 12-00 всі бажаючі з дітьми спільно з фольклорним колективом зможуть «Закликати весну»!  

“Лінивим” сповіщаємо: вишневу гілочку, до якої прикріплено печиво у вигляді жайворонка, чи бублик у вигляді гніздечка з пташечками можна буде придбати на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи».

Домовитись про проведення майстер-класу або ж придбати печиво у вигляді “жайворонка”, «буслика» чи «сороки» можна за тел. 361-98-48; 093-872-48-77.

Традиційне печиво у вигляді «пташечки» може бути небуденним сувеніром-подарунком не тільки для дітлахів, але й для дорослих, адже ним можна полюбуватись та поласувати.

Та й до того ж сама технологія випікання власноруч виготовленого печива «жайворонка» в хаті з українською піччю може стати для Вас та Ваших друзів веселою мандрівкою у часі, коли наші прапрабабусі були ще молодицями й пекли своїм та сусідським діткам пундики у вигляді пташечок…

Давайте спільно відроджувати та зберігати наші давні українські самобутні традиції!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»