На "Мамаєвій Слободі" 9 лютого 2013 р. козацьке свято з нагоди 365-ї річниці обрання Гетьманом Богдана-Зиновія Хмельницького
Опубліковано: 31 Січ 2013 11:35

«Всі народи, що живуть на світі, завжди боронили і боронитимуть вічно життя своє, свободу і власність; і навіть найнижчі на землі тварини, які суть звірина, худоба і птаство, боронять становище своє, гнізда свої і немовлят своїх до знемоги; і природа з волі Творця всіх і Господа дала їм різне для того знаряддя в самих членах їх»  – ці слова перед січовим товариством, на одному з островів поблизу Запорозької Січі, 9 лютого 1648 року проголосив   Богдан-Зиновій Хмельницький після того, як його обрали Гетьманом Війська Запорозького Низового.

Цього року на «Мамаєвій Слободі» з нагоди 365-ї річниці з дня проголошення Гетьманом Богдана Хмельницького відбудеться козацьке свято. Також в рамках святкування буде оголошено дружній виклик на IV Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая» який відбудеться 6-7 липня 2013 року. Виклик буде оголошено лицарським командам із Польщі, Італії, Швеції, АР Крим та Туреччини. Підрозділ українських козаків із «Мамаєвої Слободи» під орудою Наказного отамана Олега Юрчишина є триразовим переможцем лицарських турнірів «Шабля «Козака Мамая» у 2010, 2011 та 2012 роках, чим підтвердив своє право називатись кращим кінним каскадерським козацьким підрозділом на Євроазійському континенті.

Урочистості з нагоди святкування 365-ї річниці проголошення Гетьманом Богдана Хмельницького та оголошення виклику кращим лицарським командам Європи на IV Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая» розпочнуться 9 лютого 2013 року о 14-00 на ярмарковому майдані козацького селища «Мамаєва Слобода».

В програмі заходу:  Показовий дружній бій верхи на конях між кінними підрозділами козаків та польськими крилатими гусарами. Народні гуляння, пісні, танці. Куштування звареного на відкритому вогні козацького куліша  та печеної на відкритому вогні соковитої кабанятини… Тут же ж козаки та козачки приготують для Вас старовинний козацький гарячий хмільний напій «Мусулєс» (глінтвейн), або ж козацький чай «гербата». Також ви зможете продегустувати традиційні хмільні українські напої козацької доби (вишняк, слив’янку, дулівку, медовуху).

Богдан Хмельницький був одним із найосвіченіших людей свого часу, і не тільки. Адже навчався таємницям дипломатії, розвідки та контррозвідки у «гнізді» найпотужнішої таємної служби Середньовічної Європи. Саме такою була розвідка Ватикану. Один із найважливіших її центрів якраз і містився в Львівському Ізуїтському колегіумі, котрий готував резидентуру для плюндрування та поневолення України.

Богдан Хмельницький був воїном-характерником, що неушкоджено виходив із сотень малих сутичок та великих баталій на території України, Молдови, Туреччини, Криму, Росії, Білорусії, Литви, Польщі та Франції. Окрім того, він був одним із найуславленіших рубак того часу. За наймайстерніше володіння холодною зброєю, цебто шаблею, і  численні військові звитяги польський король Владислав IV у 1634 році під містом Смоленськ вручив тоді ще сотнику реєстрових козаків Богдану Хмельницькому «Золоту іменну шаблю» – найвищу нагороду Польської Держави того часу. Однак цю золоту шаблю Богдан Хмельницький, як і таємні знання, здобуті в розвідувальній школі «Римської курії» отців-єзуїтів, він, як справжній син свого козацького народу, використав на розбудову самостійної Держави, що простяглась по обидва боки Дніпра і мала назву «Військо Запорозьке Низове» із столицею в Чигирині.

Таким чином обрання 9 лютого 1648 року Гетьманом Богдана Хмельницького було, насправді, проголошенням незалежної Української Держави, яка була правонаступником  Великої Київської Держави, яку знищив монгольський Хан Батий у 1240 році. Тож недарма  латинський вислів «Pro Fide, Lege et Voluntas» («За віру, закон і волю») був гаслом Великого Гетьмана.

Слава Великому Гетьману, котрий прагнув повернути українським козацьким землям незалежність, велич і славу Держави Київська Русь!  

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»