Козацький Колодій (Масниця) у “Мамаєвій Слободі”!
Опубліковано: 19 Лют 2022 15:19

Ми українці, саме тому ліпимо вареники із сиром, бо наші прадіди Запорозькі козаки, злорадно кепкуючи над північними сусідоньками, казали, що на Масляну «… і турки вареники їдять!». А про нас, православних християн, і мови не може бути!

Початок веселих народних гулянь на Колодій (Масницю) за участі гурту народної пісні “Божедари”, як 5 так, і 6 березня 2022 року, о 13:00 біля «свинячого перелазу» на вигоні, що обіч «Шинку Коса над Чаркою»)))

Аби довідатись про давні українські традиції «Колодія» (Масниці), приходьте святкувати в селище «Козака Мамая» – «Мамаєву Слободу»!

Наша адреса: м. Київ, вул. Михайла Донця, 2.Їхати маршруткою №201, або тролейбусом №27 від метро Шулявська шість зупинок (Відрадний).

«Мамаєва Слобода» розташовується в мальовничому урочищі – обіч витоку легендарної річки Либідь! А це всього-навсього сім кілометрів від Хрещатика, практично в центрі столиці України місті Києві!

Організуємо для Вас за давніми українськими традиціями: бенкети, весілля, хрестини, екскурсії, квести, корпоративи: 099 61 85 556; 099 47 84 130 ел. адреса: svyato.sloboda2019@gmail.com;

mamayevasloboda@gmail.com, karina.mamayeva.sloboda@gmail.com (з 10:00 до 17:00 години, без вихідних).

Свято Колодія окрім Масляної мало в українців ще й інші назви: Масниця, Масляниця, Сиропуст, Сиропусний тиждень, Сирна неділя. Головною стравою у ці дні, практично в усіх областях України завше були вареники з сиром.Натомість «традицію» святкувати Масляну в Україні, як це роблять на росії з «блінами» започаткувалась майже 50 років тому в часи генсеків Хрущова та Брежнєва. Історична довідка: Ось як описує зрозумілими для росіян термінами свято Масляної (Колодія) на українських землях ще у далекому 1850 році, себто 172 років тому, видатний український етнограф та громадський діяч М. Маркевич в газеті «Петербуржские ведомости»: «В конце февраля приходит Масляница; женщины волочат колодку, т.е. идут по домам и привязывают парубкам и дивкам небольшую колодку к ноге, в наказание за то, что не вступили в брак в прошлый Мясоед. Эту колодку можна снять не иначе как за некоторый выкуп; на собраные деньги пируют и вместо блинов московских подают вареники со сметаною; на маслянице это главное блюдо».В народі побутувало прислів‘я: «Чекайте вареники, прийде і на вас Масниця»))

#дозвілля

#мамаєваслобода🇺🇦

#mamayevasloboda

#кудипітикиїв

#діти

#козацьке

#селище

#мк#

свято#

відпочинок

#подорожуйукраїною

#турист

#київ

#традиції

#культура

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»