Козаки «Мамаєвої Слободи» викликають на «Четвертий Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая» найкращих професійних лицарів Євроазійського континенту
Опубліковано: 09 Лют 2013 11:07

«Всі народи, що живуть на світі, завжди боронили і боронитимуть вічно життя своє, свободу і власність; і навіть найнижчі на землі тварини, які суть звірина, худоба і птаство, боронять становище своє, гнізда свої і немовлят своїх до знемоги; і природа з волі Творця всіх і Господа дала їм різне для того знаряддя в самих членах їх». Ці слова проголосив 365 років тому, 9 лютого 1648 року, Богдан Зиновій Хмельницький після обрання його Гетьманом.

Латинський вислів «Pro Fide, Lege et Voluntas» («За віру, закон і волю») був гаслом Великого Гетьмана.

Отож ми, сучасні українські козаки з «Мамаєвої Слободи», керуючись цим гаслом, а також  спираючись на звичаєве дідівське право, дароване нам Господом Богом, оголошуємо сьогодні – 9 лютого 2013 року – в цей знаковий для кожного правдивого українського козака день – дружній виклик найкращим професійним лицарям Євроазійського континенту зі Швеції, Польщі, Італії, Туреччини та АР Крим на «Четвертий Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая».

Тож повідомляємо, що «Четвертий Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая» відбудеться в столиці України місті Києві на території козацького селища «Мамаєва Слобода» впродовж трьох днів – 27, 28, 29 вересня 2013 року.

Наддніпрянську Україну представлятиме козацький підрозділ під орудою Наказного отамана Олега Юрчишина, каскадерська команда якого є найкращою в Європі й неодноразово підіймала український прапор перед королевою Великобританії Єлизаветою ІІ. Цей найуславленіший на континенті козацький підрозділ є переможцем багатьох лицарських турнірів Європи, рівно як і переможцем Першого (2010 р.), Другого (2011р.)  та Третього (2012 р.) Великих Міжнародних лицарських турнірів «Шабля «Козака Мамая».

Швецію представлятиме загін на чолі з Норманським лицарем Альфом Кьєльстромом  на прізвисько Вольфхед (вовча голова). Лицарська команда Швеції на «Третьому Міжнародному Великому лицарському турнірі «Шабля «Козака Мамая» здобула ІІ місце.

Італію представлятиме загін «Кавалєрі ді Ареццо» на чолі з багаторазовим переможцем лицарських турнірів Європи – сеньйором Маріо Капаччі. «Кавалєрі ді Ареццо» на «Третьому Міжнародному Великому лицарському турнірі «Шабля «Козака Мамая», що проходив 2012 року, посіли ІІІ місце.

На попередніх лицарських турнірах Польщу представляв підрозділ під началом хорунжого Лещінського Павєла Аполінарського із міста Лєшно Великопольського воєводства. Ця дружина польських лицарів у 2012 році на «Третьому Міжнародному Великому лицарському турнірі «Шабля «Козака Мамая» посіла IV місце.

Цього року Польське Лицарство буде представлене одним із найбільш відомим підрозділів не тільки на теренах Польщі, але й в Європі. Це підрозділ під началом хорунжого Міхала Санченко із міста Сокулка Підляського воєводства. Ця дружина польських лицарів – не лише знані вершники, вони представляють відому Польську Асоціацію стрільби з лука. Незважаючи на те, що вони уже зустрічалися у сутичці з українськими козаками на землях Польщі та Туреччини, до України завзяті польські лицарі завітають вперше, щоб взяти участь у «Четвертому Міжнародному Великому лицарському турнірі «Шабля «Козака Мамая».


АР Крим представлятиме  чамбул (підрозділ) кримськотатарських вершників із міста Бахчисарая – давньої столиці Кримсько-татарського ханства – на чолі з джигітом Мусою Ібрагімом Велі Оглу. В минулорічному «Третьому Міжнародному Великому лицарському турнірі «Шабля «Козака Мамая» джигіти посіли V місце.

Турецьку Республіку презентуватиме підрозділ Османських спагів зі Стамбула під орудою аскера Хілмі Арича. На «Третьому Міжнародному Великому лицарському турнірі «Шабля «Козака Мамая» вони посіли VI місце.
Слід відзначити, що турецькі спаги були вправними вершниками, однак вони вперше брали участь у міжнародних змаганнях подібного рівня. Тож хвилювання далося в знаки…

Здавна так велося, що в своєму житті лицар керується «Кодексом честі» та обов`язково є вершником. Проте останнім часом в багатьох місцях України романтичні поціновувачі старовини, або ж актори чи студенти переодягаються в металеві панцирі та обладунки і як звичайні «обозні слуги» чи «піхотинці-ландцкнехти», а не верхи на конях, як то годилося б справжньому лицарю, махають бутафорськими мечами, б`ються «стінка на стінку», влаштовують імпровізовані «побоїща», пафосно називаючи себе «лицарями», а свої театралізовані ігри «лицарськими турнірами», чим дезінформують громадськість.
 
Варто вказати, що змагання у вигляді лицарських турнірів на Європейському континенті мають більш ніж п`ятсотлітню історію.  В Європі, лицарські команди верхи на конях змагаються між історичними провінціями, містами чи кварталами за спільними для усієї старої Європи правилами і насправді є яскравим видовищем із вправності вершників, одягнених в історичні костюми лицарів певної території. Лицар верхи на коні галопом має здолати кільканадцять  перешкод: вдарити списом сарацина; зібрати мечем, не зменшуючи швидкості коня, кільця; списом влучити у хустину, що лежить на ристалищі; влучити та довезти до фініша кільце, а також виконати інші вправи, котрі показують майстерність вершника.  Ці та інші вправи виконуються умовними супротивниками синхронно.  Судді також нараховують бали за швидкість виконання вправ. За порушення правил виконання вправи лицарям нараховуються штрафні бали. Однак головним чинником на полі є лицарський «Кодекс честі».  

В наш час у 1977 році  відродив традицію проведення справжніх Міжнародних лицарських змагань замок «Голюб-Добжень», що у Польщі. Тепер ініціатива проведення подібного рівня Міжнародних змагань перейшла до козацького селища «Мамаєва Слобода», де, починаючи з 2010 року, під шелест гордих козацьких стягів проводиться щорічний «Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая», на який вважають за честь з`їхатись найкращі із найсильніших професійних лицарів європейського світу, аби у відкритих лицарських змаганнях поборотись за «Шаблю «Козака Мамая».
Маємо тверде переконання, що народна дипломатія Козацької Спадкової Духовної Республіки на «Мамаєвій Слободі» сприятиме налагодженню правдиво дружніх і взаємовигідних стосунків між народами.

Крім того, ми – сучасні українські козаки з «Мамаєвої Слободи» – твердо віримо, що з  допомогою наших друзів – європейських лицарських команд із Швеції, Польщі, Туреччини та Італії – відбудеться швидше повернення Української Держави в коло спільних європейських цінностей. Адже ми –молода держава із давньою історією та лицарськими традиціями наших прадідів Запорозьких козаків…

Саме тому, на Великому козацькому колі, сьогодні, числа 9, місяця лютого, року Божого 2013, ми вирішили запросити кавалерів Мальтійського Ордену бути почесними гостями під час проведення «Четвертого Міжнародного лицарського турніру «Шабля «Козака Мамая».

Засновник «Великого Міжнародного
 лицарського турніру
«Шабля «Козака Мамая»
Козак Левушківського куреня
Війська Запорозького Низового
Костянтин ОЛІЙНИК

Батько Небесний, прости гріхи наші, ми каємось. Благослови добре діло зробити! Во ім`я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»