Козаки «Мамаєвої Слободи» святкують Ордань (Водохреща)
Опубліковано: 14 Січ 2013 10:57

На Ордань (Водохреща) 19 січня 2013 року –
«День відкритих дверей»

– до 12-00 для всіх бажаючих вхід вільний та безоплатний.

Здавна так велось на козацькій Вкраїні, що наші прадіди Запорозькі козаки на Ордань розстрілювали з рушниць та гармат «нечисту силу», котра чимдуж вискакувала з води, саме в ту мить, коли священик занурював у воду хреста.  Нині, для нас, українців, така традиція є дуже потрібна, адже «нечистої сили» розплодилось на наших землях сила-силенна. Тож традиція наших прадідів, Запорозьких козаків, символічно розстрілювати з гармат, мушкетів та рушниць усіляку нечисть буде нами матеріалізована сповна, біля Орданської ополонки в озері на «Мамаєвій Слободі». Також наші прадіди мали добру традицію, після служби в церкві й купання в крижаній ополонці, якщо це було на Запорозькій Січі, ділитись на верхні та нижні курені (по течії Дніпра) і битися навкулачки «Лава на лаву» (стінка на стінку) за «Орданський Орден» (вирізаний у вигляді хреста крижаний хрест).

Козаки, що мешкали на волості (тепер Черкащина та Київщина), також на Ордань влаштовували баталії: бились «Лава на лаву»  – село проти села, або ж куток проти кутка.  Переможена сторона виставляла переможцям могорич. Потім, як годилось у наших прадідів, були веселі гуляння. Під супровід троїстих музик всі дружньо танцювали та співали…

08:00 – 09:30 – в козацькій церкві «Покрова Пресвятої Богородиці» відбудеться Святкова Літургія та освячення води

–      усі бажаючі пірнути (шубовснути) в ополонку озера Красавиця, з якого бере початок річка Либідь збираються на березі. Настоятель козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці освячує воду в ополонці та благословляє всіх, хто бажає зануритись в крижану воду.  В цей час лунають постріли з козацьких гармат та мушкетів – козаки символічно розстрілюють «нечисту силу», яка в цей час намагається «вистрибнути» з освяченої води. Люди весело та гамірно стрибають у воду, лунають козацькі литаври. Козаки оголошують, що всі, хто прийняв купель в крижаній Хрещенській воді, тепер мають право позмагатись за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест). Козацький Осавул поділить усіх присутніх на дві лави й роз`яснить правила дружньої сутички. Переможці отримають в нагороду символічний «Орданський Орден» та могорич (сулію дулівки) від сторони, яка отримала поразку.

З 10:00 – ярмарок народних майстрів

З 11:00 – Куштування звареного на відкритому вогні козацького куліша  та печеної на відкритому вогні соковитої кабанятини… Тут же ж козаки та козачки приготують для Вас старовинний козацький гарячий хмільний напій «Мусулєс» (глінтвейн), або ж козацький чай «гербата». Також ви зможете продегустувати традиційні хмільні українські напої козацької доби (вишняк, слив’янку, дулівку, медовуху).

11:30 –  дружній бій між козаками «Лава на лаву» (стінка на стінку) за «Орданський Орден». Бій навкулачки відбудеться між реєстровими козаками Печерської сотні Київського полку під керівництвом Отамана Олександра Харченка та Низовими Січовими козаками  кращого в Європі кінного каскадерського підрозділу під орудою Наказного Отамана Олега Юрчишина. Осавул (суддя) – козак Левушківського куреня Війська Запорозького Низового Костянтин Олійник запропонує всім, хто покупався в Хрещенській воді витоку річки Либідь, приєднатись до однієї зі сторін. Охочі побитись навкулачки на боці городових, або ж Січових козаків мають ще гарну можливість до 19 січня визначитись за яку зі сторін вони будуть змагатись за “Орданський Орден”.

Варто особливо відмітити, що на Ордань минулого року (19 січня 2012р.) реєстрові козаки Печерської сотні Київського полку отамана Олександра Харченка віддухопелили (нам`яли, натовкли, «втерли маку» та «порахували ребра»)  чубатих Запорозьких козаків кращого в Європі кінного каскадерського підрозділу під орудою Наказного отамана Олега Юрчишина. Тож тепер бій лава на лаву за «Орданський Орден» обіцяє бути ще більш драматичним, бо ж як і чубаті Запорожці так і реєстровці свого не віддадуть… Козаки казали, що будуть духопелити один-одного зі смаком!

13:00 – Колядки, щедрівки від  колективу “Добривечір”. Пісні й танці, народні гуляння.

Давайте дружно та гучно, по-козацьки,  відсвяткуємо Ордань (Водохреще) так, як це вміли робити Запорожці!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»