Другий Міжнародний фестиваль традиційної польської, кримськотатарської та української культури – «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі» (оновлено)
Опубліковано: 05 Тра 2011 14:22

Панове товариство!!! Сайгили джемаат!!! Panie i panowie!!!

Дев`ятнадцятого травня минулого року був заснований фестиваль традиційної україно-кримськотатарської культури «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі». Під бій бойових козацьких литаврів та залпи гармат пройшли лицарські двобої верхи на конях між загоном українських козаків та чамбулом кримськотатарських вершників. На фестивалі була представлена середньовічна українська шляхетська та ханська кримськотатарська музика, танці та пісні, обряди та кухні обох народів, а також народні майстри з традиційними мистецькими виробами доби середньовіччя.

21 травня 2011 року «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі» пройде вдруге. Початок заходу о 12-00. Середньовічні пісні трьох народів, танці, національна кухня, кінні лицарські показові виступи та змагання між козаками, польською шляхтою та кримськотатарськими вершниками.

Загін кримськотатарських вершників виступатиме під орудою джигіта Руслана Аблаєва, а кримськотатарські середньовічні пісні та танці ханського періоду буде представляти гурт «Макам» під керівництвом композитора та виконавця Джеміля Карікова з Бахчисарая (АР Крим).

Польську культуру представлятиме шляхетська кінна хоругва з міста Лєшно Великопольського воєводства під орудою пана Павла Аполінарського та фольклорний колектив «Полєські Соколи» під керівництвом пана І. Бочковського, що презентуватимуть польську культуру.

Українську сторону, як завжди, представлятимуть козаки «Мамаєвої Слободи» під орудою кращого козака (каскадера) отамана Олега Юрчишина, що неодноразово виступав перед Її Величністю Королевою Великобританії Єлизаветою ІІ.

Лицарський поєдинок між польською кінною хоругвою, кримськотатарським чамбулом та підрозділом українськими козаків розпочнеться по обіді о 13-00. Ми віримо, що в чесному поєдинку переможе найсильніший!

Українці також подарують гостям з Польщі та Криму народні пісні козацької доби. Пісні прозвучать у виконанні фольклорного гурту «Рожаниця» під керівництвом Інни Шаркової та кобзарів Євгена Гамаги та Олександра Гончаренка.

В рамках фестивалю, прямісінько на ярмарковому майдані, в казанах на «живому вогні» готуватимуться традиційні страви старопольської, кримськотатарської та української кухонь: польський бігус (тушкована капуста з ковбасою, шинкою, м`ясом та шкварками); татарський плов та козацький куліш з печерицями.

Козаки «Мамаєвої Слободи» вже традиційно крім кулешу з печерицями готуватимуть велетенського стокілограмового кабана на рожнах.

На леваді, поряд із вітряком, буде розгорнуто польовий табір козацького куреня Печерської сотні під орудою отамана Олександра Харченка. В козацькому таборі можна буде особисто ознайомитись із побутом та військовою справою козаків, потримати в руках спорядження та озброєння, а також спробувати себе в стрільбі з лука чи самопала.

Завершиться фестиваль «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі» о 18-00 виконанням однієї Польської, кримськотатарської та української пісні й феєричними показовими виступами кінних загонів Польщі, українських козаків та кримських аскерів.

Наші прадіди – лицарі степу – були дуже винахідливими в рукопашному бою, бо ж, на відміну від багатьох армій того часу, майстерно володіли геть усіма видами вогнепальної та холодної зброї. Саме за це в тогочасному світі їх називали “оружниками”, цебто майстрами, що володіють всіма видами зброї. За аналогією з теперешнім часом наші прадіди козаки направду були середньовічним “спецназом”, що вміли воювати і на морі, й на суші.

Січовики, як правило, вели рукопашний бій, змішуючись з бойовими порядками супротивника – такий спосіб ведення бою називався “галасом”.

Ведення бою окремими, розрізненими, не пов’язаними між собою, загонами мало назву “розгардіяш”.

Застосовуючи тактику ведення бою “розгардіяшем”, найліпшим козакам у рукопашному бою ставилась задача прориву лінії оборони супротивника та внесення в його ряди паніки та сум’яття …

Козацька Спадкова Духовна Республіка на «Мамаєвій Слободі», використовуючи тактику «ведення бою» способом «розгардіяш», з метою презентації лицарського духу трьох братніх народів прагне внести в ряди недругів паніку й сум`ятя.

Гайда всі до нас на кримськотатарсько-польсько-козацький «розгардіяш»!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»