14 жовтня на "Мамаєвій Слободі" храмове свято першої з часів руйнування Запорозької Січі козацької церкви в ім’я "Покрова Пресвятої Богородиці"
Опубліковано: 08 Жов 2009 15:21

Під Покровом Пресв’ятої Богородиці наші прадіди козаки чинили дивовижні побіди й не боялися жодного ворога, а ні на суші, а ні на морі. Це красномовно засвідчено у заклику козаків до православного люду України у ХVII ст: „Хто хоче за віру християнську бути посадженим на палю, хто хоче бути четвертованим, колесованим, хто ладен стерпіти усілякі муки за святий хрест, хто не боїться смерті – приставай до нас. Не треба боятися смерті: від неї не вбережешся. Таке козацьке життя”.

Війна для козака була так же необхідна, як птахові крила, як рибі вода. Без війни козак – не козак, без війни лицар не лицар. Козак не тільки не боявся, а любив війну. Він турбувався не стільки про те, щоб урятувати собі життя, скільки про те, щоб умерти в бою, як помирають справжні лицарі на війні, тобто щоб про нього сказали: «Умів шарпати, умів і вмерти, не скиглячи».

Слава землі нашій – нареченій від віків Україною!

Вітання з Покровою!

Вітаємо всіх православних християн-українців зі Святом Покрова Пресвятої Владичиці  нашої Богородиці і Приснодіви Марії!

Ділимось цією святочною радістю з усіма віруючими чиї парафії достойно по-козацьки підносять свої молитви в цей храмовий день до сяючого омофора Матері Божої.

Ставропігійна козацька церква Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі» в цьому році святкує   своє престольне свято і дякує Богові за право на землі рідній – Україні, ось вже шостий рік молитися і діяти через серця українців, воскрешаючи їхнє коріння, та православну – козацьку віру. Багато людей відчувають велику силу та духовну радість переступаючи поріг нашої козацької церкви. З 14 жовтня 2003 року, за цей Богом благословенний час в церкві відслужено понад 900 літургій, 900 вечірніх та всенішних Богослужінь, охрестилося понад 850 осіб, а також 151 пара юних українців та українок прийняли Таїнство вінчання. Дуже втішає те, що за ці шість років з часу освячення храму вже більше 140 тисяч людей відвідало козацьку церкву і поклонились її Благовісній іконі «Богородиці Слобідській Цариці козацькій». Серед них не тільки кияни але й люди інших віросповідувань з різноманітних країн світу. Милуються люди неповторною красою її пишного вбрання та духовного тепла.

Як настоятель, молюся в цей святковий день за здоров’я всіх парафіян, за всю Україну, за її оздоровлення як у вірі, так і в державотворенні.

Нехай наша слабка молитва освятиться силою Покрова Богородиці, та нашою гідною – святою пам’яттю до підніжжя хрестів лицарів-козаків.

Нехай Господь Бог пошле нам сили і терпіння у відновленні Єдиної Помісної Української Православної церкви.

Слава Ісусу Христу.

Настоятель Ставропігійної козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці отець Роман Фурдин.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»