1000-не хрещення в ставропігійній козацькій церкві в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі»
Опубліковано: 01 Лис 2010 11:10

Вчора, 31 жовтня, року Божого 2010 в ставропігійній козацькій церкві в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці відбулось 1000-не хрещення. Хрестили дівчинку на ім`я Стефанія, в хрещенні Стефанида.

Найперше ж хрещення відбулось 25 квітня 2004 року, хрестили хлопчика Дмитра, хресне ім`я Дмитро.

Прихожани нашої церкви знають, що козацька церква Покрова Пресвятої Богородиці оздоблена в стилі Барокко із надзвичайно прекрасними образами. Один із таких образів зараз розміщений на заставці цієї статті, це робота художника-іконописця Олександра Цугорка – «Діва Марія всевидяче око».

З нагоди цієї знаменної для нашої церкви дати – 1000-го хрещення, ми вирішили розмістити у вівтарі козацької церкви в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці ікону, присвячену всім дев`яти янгольським чинам: Серафимам, Херувимам, Престолам, Господствам, Силам, Владам, Началам, Архангелам та Янголам. Ікона буде мати розмір по довжині – 4,5м, а у висоту 2,6м і висітиме у вівтарі над Царськими вратами.

Ми переконані, що багато людей хотіло б долучитись до оздоблення першого козацького храму в новому тисячолітті, що стоїть на широті схід-захід: за координатами – 50,26`06“ пн. ш. за цими ж координатами по лінії схід-захід 50,26`06“ пн.ш. на святих київських горах височіє найголовніший собор всього східного Православ`я – Свято-Успенський собор Києво-Печерської лаври. Згодьтесь, такий промисел Господній є просто дивовижний і не може бути простим збігом.

Саме тому, надаємо рахунок нашої ставропігійної козацької церкви, на який бажаючі зможуть перерахувати кошти для створення цього образу на честь дев`яти янгольських чинів.

Одержувач:      Релігійна громада «Ставропігійна Козацька Церква Покрова Пресвятої Богородиці» у Солом’янському  районі міста Києва Української Православної Церкви Київського Патріархату

Код ЄДРПОУ    36980401

Поточний рахунок    26008301234352

Банк    Філія «Жовтневе відділення ПАТ ПІБ в м. Київ»

МФО:     322067

Призначення платежу:     Благодійний внесок. Без ПДВ.

Назви організацій та прізвища всіх благодійників-жертводавців будуть окремо надруковані на нашому сайті.

Свій Янгол-охоронець є у кожної людини. Наші прабабусі знали, що коли дитина усміхається уві сні, то на неї в цей час дивиться янгол. Коли ж немовля ще знаходиться в утробі матері, то янгол-охоронець вчить його всього того, що людина повинна знати для свого земного життя. В мить появи немовляти на світ янгол ударяє пальцем над верхньою губою дитини, від цього на все життя залишається заглиблена доріжка, а малюк в ту ж мить забуває все про що вчив янгол.

У подальшому житті людина все це поступово має відновлювати у своїй пам`яті. Між янголом-охоронцем та дияволом-спокусником завжди ворожнеча, кожен із них пильно стежить один за одним, поступаючись у верховенстві тільки залежно від поведінки людини.

Янгол записує добрі діла людини, диявол же ретельно фіксує злі. Коли ж людина помирає, вони сперечаються за її душу, хто з них переможе відомо лише Господу Богу. Тому для заспокоєння на всяку пору людина має таку молитву:

Молитва до святого Янгола-охоронителя.

Святий Янголе, приставлений до моєї грішної душі і до пристрасного мого життя, не покидай мене, грішного, і не відступи від мене за нестри­маність мою. Не попусти злому духові володіти мною через пристрасті мого смертного тіла. Зміцни мої немічні сили в боротьбі з гріхами і наставляй мене на спасенну дорогу. О святий Янголе Божий, охоронителю і захиснику моєї окаянної душі і тіла, прости мені все, чим образив я Тебе за всі дні жит­тя мого, і коли чим погрішив минулої ночі, захис­ти мене в нинішній день, і охороняй мене від уся­кої спокуси диявольської, щоб я ніякими гріхами не гнівив Бога мого, і молися за мене до Господа, щоб Він утвердив мене у страху Своїм і виявив мене достойним рабом Своєї безмірної доброти. Амінь.


Молитовне призивання святого, ім’я якого ти носиш.

Моли Бога за мене, святий угодниче Божий (свя­та угоднице Божа) (ім’я), бо я щиро звертаюсь до тебе, скорого помічника й молитвениці) за душу мою.

Відповідно до загальноприйнятої православної традиції чини янгольські мають таку ієрархію: вищого, середнього і нижчого ступеня. Кожен складають три чини.

До вищого входять: серафими, херувими і престоли.

Ближче за всіх до Пресвятої Трійці шестикрилі серафими (що означає – «вогненні», «полум’яніючі») (Іс. 6, 2). Вони полум’яніють любов’ю до Бога та інших спонукають до неї.

Після серафимів Господу предстоять многоокі херувими (Бут. З, 24). Їхнє ім’я означає: «виявлення премудрості», «просвіщення», бо через них, які сяють світлом Богопізнання і розуміння таємниць Божих, посилається премудрість і просвіщення для справжнього Богопізнання.

За херувимами предстоять богоносні за благодаттю, даною їм для служіння, престоли (Кол. 1, 16), що таємничо і незбагненно носять Бога. Вони служать правосуддю Божому.

Середню янгольську ланку складають три чини: господства, сили і влади.

Господства (Кол. 1, 16) володарюють над наступними чинами янголів. Вони навчають поставлених Богом земних володарів мудрому управлінню. Господства вчать володіти почуттями, приборкувати гріховні жадання, підкоряти плоть духу, панувати над своєю волею, перемагати спокуси.

Сили (1 Пет. З, 22) виконують волю Божу. Вони творять чудеса і посилають благодать чудотворіння та прозорливості угодникам Божим. Сили допомагають людям у несенні послуху, укріплюють у терпінні, дарують духовну міцність і мужність.

Влади (1 Пет. З, 22; Кол. 1, 16) мають владу приборкувати силу диявола. Вони відганяють від людей бісівські спокуси, зміцнюють подвижників, оберігають їх, допомагають людям у боротьбі зі злими помислами.

До нижчої ланки входять три чини: начала, архангели та янголи.

Начала (Кол. 1, 16) начальствують над нижчими янголами, направляючи їх до виконання Божественних повелінь. Їм доручено управляти всесвітом, охороняти країни, народи, племена. Начала наставляють людей віддавати кожному честь, належну його званню. Вони вчать виконувати посадові обов’язки не заради особистої слави і вигод, а задля честі Божої і користі ближніх.

Архангели (1 Сол. 4, 16) благовіствують про велике і преславне, відкривають таємниці віри, пророцтва і знання волі Божої, укріплюють у людях святу віру, просвіщаючи їхній розум світлом Святого Євангелія.

Янголи (1 Пет. З, 22) найближчі до людей. Вони сповіщають наміри Божі, наставляють людей до добродійного і святого життя. Зберігають віруючих, утримують від падінь, наставляють тих, хто впав, ніколи не залишають нас і завжди готові допомогти, якщо ми побажаємо.

Усі чини небесних сил носять загальну назву янголів – за суттю свого служіння, бо «янгол» грецькою мовою означає «вісник». Господь відкриває Свою волю янголам, а вони виконують її та сповіщають іншим.

Над усіма дев’ятьма чинами поставлений Господом святий архістратиг Михаїл (ім’я його в перекладі з давньоєврейської – «хто як Бог», тобто хто може бути подібний до Бога?) – вірний служитель Божий, бо він скинув з Неба денницю, що загордився, з іншими грішними духами. А до решти янгольських сил він вигукнув: «Будьмо уважні! Станемо добре перед Творцем нашим і не помислимо неугодного Богові!». Згідно з Переданням, відображеним у службі архістрахигу Михаїлу, він брав участь у багатьох старозавітних подіях.
 
Архістратиг Михаїл шанується як небесний оборонець від злих сил видимих і невидимих, а також як покровитель добрих справ. Тому на його честь здавна в наших землях будували храми та монастирі. Два древніх монастирі Києва були освячені храмами на честь небесного воєводи: Михайлівський Золотоверхий і Михайлівський Видубицький. У давнину не було такої місцевості, де не стояли б храми або приділи, присвячені архістратигу Михаїлу. Шанується він і зараз, а зображення небесного воєначальника в роки незалежності знову повернулося на герб української столиці.

Зі Священного Писання і Священного Передання відомі також архангели:

Гавриїл – твердиня (сила) Божа, провісник і служитель Божественної всемогутності (Дан. 8, 16; Лк. 1, 26);

Рафаїл
– лікування Боже, цілитель людських недуг (Тов. З, 16; Тов. 12, 15);

Уриїл – вогонь або світло Боже, просвітитель (3 Езд. 5, 20);

Селафиїл
– молитвеник Божий, що спонукає до молитви (3 Езд. 5, 16);

Ієгудиїл – той, що славить Бога, зміцнює тих, хто трудиться для слави Господньої, який турбується про їхню нагороду за подвиги;

Варахиїл – податель благословення Божого на добрі справи, що випрошує людям милість Божу;

Ієремиїл – піднесення до Бога (3 Езд. 4, 36).

На іконах архангели зображуються відповідно до роду їхнього служіння:

Михаїл – долаючи диявола; у лівій руці він тримає щит або зелену фінікову гілку, у правій – полум’яний меч або спис з білою корогвою, на якій зображено червлений хрест.

Гавриїл – з райською гілкою, принесеною ним Пресвятій Діві, або з ліхтарем, що світиться, у правій руці; і дзеркалом з ясписа – в лівій.

Рафаїл – тримаючи посудину з цілющим зіллям у лівій руці, а правою ведучи Товію, що несе рибу.

Уриїл – у піднятій правиці з оголеним мечем на рівні грудей, в опущеній лівій руці в нього – «вогненне полум’я».

Селафиїл
– у молитовному положенні, дивлячись донизу; руки складені на грудях.

Ієгудиїл – у правиці тримаючи золотий вінець, у лівиці – бич з трьох червоних (або чорних) вервій.

Варахиїл
– з безліччю рожевих квітів на одязі.

Ієремиїл
– тримаючи в руці терези.

Молитва Господня

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі. Хліб наш на­сущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»