Ввечері 6 липня, вже вчетверте відбудеться квест: «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі»
Опубліковано: 14 Чер 2013 11:45

В козацькому селищі «Мамаєва Слобода», вже вчерверте, відбудеться пошук «козацького скарбу». Вперше золоту каблучку з діамантами щаслива молода пара знайшла на свято Івана Купала у 2010 році. Вдруге в 2011 році , втретє у минулому 2012 році каблучку з коштовним камінням закохані шукали до півночі, але таки знайшли…

Як свідчать давні перекази, в 1756 році, біля ковбані (озера), з якого бере початок річка Либідь – саме в тому місці, де зараз розташовується козацьке селище –  козацько-гайдамацький загін втопив два барила з золотими червінцями та коштовностями…

Чимало прагматичних сучасників вирішать, що це чергова байка, або ж принаймні, що наші прадіди запорожці це зробили керуючись українським прислів`ям: «І сам не гам, і другому не дам», адже втопити золоті дукачі та й гайнути потім собі далі в похід, хіба таке може вкластись в голові у сучасного «інтернет-воїна» матеріаліста…

Однак наші мудрі прадіди знали, що гроші то марнота, тож як християнські лицарі, збирали собі скарби на небі, а не на землі… Молитви Запорозьких козаків були дуже щирими та потужними, тож насправді, козаки-характерники ховали коштовності під джерелом не тому, що воно було прикметним. Твердо знаючи, що прихований із добрими думками та намірами скарб, має неодмінно матеріалізуватись в майбутньому. Витік річки, тобто джерело, ніби в геометричній прогресії збільшує енергію добрих думок, закладених разом із скарбом. У такий магічний спосіб скарб нібито збільшується та примножується… Він, цей козацький скарб, необов`язково має бути в щирих золотих червінцях, він, насправді, повинен бути у щирості думок та вчинків на благо рідної козацької Вкраїни.

Вам, панове прагматики, які вірять лише в корисливі мотиви, видаватиметься дивним, що цим матеріалізованим скарбом довкола джерела річки Либідь, насправді і є селище «Козака Мамая» – «Мамаєва Слобода».

А для романтиків, ми вже четвертий рік поспіль будемо проводити квест «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі», обіч витоку легендарної річки Либідь, чарівного, оповитого лілеями та лататтям озера Красавиця.

Цього року, каблучка із коштовним камінням для пари-переможця люб`язно надана Ювелірним Домом «Zarina».
Другий приз – червоні корали, рівно як і третій приз «Романтична вечеря при свічках у «Шинку «Коса над чаркою» надані козаком Левушківського куреня Війська Запорозького Низового
Костянтином Олійником.

Золота каблучка з коштовним камінням від Ювелірного Дому «Zarina», рівно як і коралове намисто від козаків “Мамаєвої Слободи”, очікують на своїх власників – переможців квесту “Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на “Мамаєвій Слободі”! Успіху Вам, закохані!..

В рамках святкування Івана Купала, біля покритого білими лілеями та жовтим лататтям озера, з якого бере початок річка Либідь, в чагарниках верболозу та в`яза між густими заростями папороті буде відкрита чародійна “Лавка закоханих”. Переможці квесту – перші з киян – зможуть на собі випробувати її життєдайну чарівну силу. Адже посидівши на ній хоча б мить, закохана пара неодмінно одружиться, принаймні так стверджує ворожка “Мамаєвої Слободи”.

З давніх-давен відзначення в Києві свята Івана Купала завжди відбувалось за традиційним сценарієм.  Козацьке селище «Мамаєва Слобода» вже  вчетверте пропонує всім неодруженим молодим парам  ввечері 6 липня до 16-00 прийти на «Мамаєву Слободу» та взяти участь у квесті «Ніч на Івана Купала – пошук козацького скарбу на «Мамаєвій Слободі».

Перший приз: отже, як і попередні роки, козаки з «Мамаєвої Слободи» гарантують, що пара-переможець неодмінно отримає золоту каблучку (кільце) від Ювелірного Дому «Zarina», прикрашену коштовним камінням, яка символізує єдність душ закоханих.

Другий приз: коштовне коралове намисто + палкий поцілунок від коханої.

Третій приз:  романтична вечеря на двох при свічках у «Шинку «Коса над чаркою», що на «Мамаєвій Слободі» (з розрахунку 300 грн. на особу) + палкий поцілунок від коханої.

Наші прадіди небезпідставно вважали, що в ніч з 6 на 7 липня розквітає червоно-вогненна квітка папороті. Той, хто її знайде та буде нею володіти, стає знахарем, а відтак, зможе знайти будь який скарб, що невидимий для очей інших людей.

Скарби бувають двох видів: закляті та незакляті. Останнім може скористатись кожен, хто його знайде, але заклятим (а саме таким і є  клад захований на «Мамаєвій Слободі») заволодіти не так-то і легко. Хоча й місце відоме. Проте це не дає доступу до скарбу. Скарб може з’явитись  в різноманітній личині: старим дідом, вродливою молодицею, конем, клубком ниток, собакою, півнем; штовхніть старого діда, обніміть та пригорніть молодицю, вдарте собаку – вони тутички й розсипляться у вигляді золотих дукачів та червінців… Однак як звичайній людині здогадатись, що це саме скарб? Певний засіб – це червоно-вогненна квітка папороті, власнику цієї квітки все відомо, проте як важко добути цю квітку. Різні перешкоди стають на шляху сміливця: відьми, чорти, вовкулаки, гопирі, сичі, домові, лісовики, русалки. Все це «товариство» збирається в купу в лісі й з реготом, криками й завиваннями перешкоджає у пошуках бажаної квітки…

Умови участі:

Реєстрація учасників:

Реєстрація відбувається з 10-00 – 30 червня по 15-45 – 6 липня 2013 року на «Мамаєвій Слободі» (при собі мати паспорти для підтвердження того, що Ви ще не одружені), а також придбати підкову (вартістю 200 грн.) з Вашим порядковим номером.
Для довідок тел.: 361-98-48; 095-326-64-53
листи надсилати: mamayevasloboda@gmail.com

УВАГА! Квест буде проводитись паралельно з відтворенням обряду Івана Купала фольклорним гуртом.

З ранку в козацьких селах та слободах дівчата по ранковій росі йдуть в поле чи ліс збирати трави та квіти. З них плетуть для себе купальські вінки. В цих вінках обов’язково повинна бути трава полину. Крім того, дівчата носять полин у себе під пахвами – це запобіжний засіб від русалок та відьом (принаймні так вважали наші прабабусі).

Ближче до вечора, веселою зграйкою дівчата відправляються у найближчий гай чи ліс та рубають там дерево. Перевага надається чорноклену. Після цього відносять дерево на місце, заздалегідь вибране ними для свята, і найменовують його «Купала». Потім приносять пучки соломи, а інколи й солом’яну ляльку, котра вдіта в жіночу сорочку із стрічками, в моністах та у великому вінку. Ця лялька і називається «Марена».

Прийшовши на місце, втикають в землю дерево, рясно обвішують його вінками та стрічками, ставлять біля нього «Купалу», а неподалік розводять вогнище.

Наші прабабусі, коли були ще дівками, весело брались за руки та ходили з піснями довкола нарядженого дерева «Марени», а потім скакали через вогонь. Інколи замість вогню брали кропиву, яку накидували величезними купами.

Парубки тільки були присутні, але в хороводах, танцях, піснях участі не брали.

В ніч з 6 на 7 липня розквітає червоно-вогнений цвіт папороті. Його можна знайти, зірвати та зберегти. Власник ціїє квітки стає знахарем, і ніякий клад не приховається від нього.

На «Мамаєвій Слободі» святкування «Івана Купала» розпочнеться о 16-00 за участі фольклорного колективу.

Реєстрація учасників на квест “Пошук козацького скарбу на “Мамаєвій Слободі” буде тривати до 15-45. Квест розпочнеться о 16-00.

Пара-переможець неодмінно отримає в нагороду золоту каблучку! Друга і третя пара фіналістів також отримають коштовні нагороди від козаків “Мамаєвої Слободи”!

Люб’язно просимо всіх бажаючих прийти до витоку річки Либідь в козацьке селище «Мамаєва Слобода» з тим, аби відчути жаркий вогонь купальського вогнища.

Дрес-код заходу: вишиванка або який небудь український національний елемент одягу (віночок, намисто  тощо)

Давайте спільно відроджувати прадавні традиції козацького краю!!!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»