День «Гетьманського борщу із зеленої кропиви», а також шпаркого козацького гумору на «Мамаєвій Слободі»
Опубліковано: 13 Тра 2014 14:03

Наші з Вами прадіди, Запорозькі козаки, в добу середньовіччя, тримаючи в страху всю малу Азію, а також чималий кусень Європи та Сибіру, полюбляли уїдливо позбиткуватись та пожартувати над бузувірами, цебто тими, хто зневажав віру, мову, традиції та самобутню культуру «чубатих слов`ян»

До нашого часу дійшов бойовий заклик Запорозьких козаків до православного люду України у ХVII ст.: „Хто хоче за віру християнську бути посадженим на палю, хто хоче бути четвертованим, колесованим, хто ладен стерпіти усілякі муки за святий хрест, хто не боїться смерті – приставай до нас. Не треба боятися смерті: від неї не вбережешся. Таке козацьке життя”.

…Саме тому, серед ворогів  української землі стосовно козаків побутувала навіть така легенда, буцімто вони помирали справжньою смертю не після першої, не після другої та й навіть не після третьої, а лише після четвертої смертельної рани…

Отакі були наші прадіди – лицарі Войська Запорозького Низового!

Панове товариство, козаки та дівчата козачки з «Мамаєвої Слободи» запрошують Вас та Ваші родини згадати свій давній лицарський родовід.

А відтак, давайте спом`янем, що і наш Бог не вбог, що і ми на своїй землі люди!

День, а вірніше сказати навіть два дні «Гетьманського борщу із зеленої кропиви» та шпаркого козацького гумору на «Мамаєвій Слободі» пройдуть 17 та 18 травня 2014 року.

На кону, тобто на так званій імпровізованій сцені, прямісінько біля «Шинку – коса над чаркою» козацького таки селища «Мамаєва Слобода» пани студеї, рівно як і козаки та козачки,  читатимуть вірші Степана Васильовича Руданського (1834-1873) про наше-таки, українське життя-буття.

Фольклорні колективи співатимуть та танцюватимуть. Між тим в «Шинку – коса над чаркою» готуватиметься знаменитий «Гетьманський борщ із зеленої кропиви». Для гостей на майдані «Мамаєвої Слободи» готуватиметься знаменитий козацький куліш. Охочі зможуть взяти особисту участь у інших козацьких розвагах та пустощах… Ви запросто, якщо у дітей Вашого батька кишка не тонка, зможете поборотись із козацьким богатирем, або ж помірятись із козаками вправністю за кухоль пива.

Гості «Шинку – коса над чаркою» зможуть взяти участь у численних майстер-класах із давніх ремесел та трудових навичок. Крім того, козаки «Мамаєвої Слободи» проводитимуть майстер-клас із шаблювання (фехтування на шаблях), стрільби з лука, метання бойової сокири та списа. Бажаючі спільно з козаками зможуть покататись верхи на конях або ж на возі.    

Для бажаючих забронювати столик в «Шинку – коса над чаркою» тел.: 044-361-98-48; 066-091-12-79 або ж замовити екскурсію, тел: 066-091-10-76.  Електронна адреса: mamayevasloboda@gmail.com

До уваги постійних відвідувачів козацького селища «Мамаєва Слобода»! Зараз ми проводимо акцію щодо реалізації абонементів на безлімітне відвідування козацького селища впродовж 90 днів. Про умови придбання абонементів Ви можете довідатись Тут.

Терпи, козак, горе – будеш пити мед!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

150грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнВимушені переселенці
 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
  Крім організованих груп
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани війни з Росією
  та їхні діти. За наявності посвідчення учасника бойових дій (УБД)

Придбати квитки

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»